Linaseemneõli

Rafineerimata linaseemneõli on värvitu või helekollane õli, mida saadakse linataime (Linum usitatissimum) kuivatatud seemnete pressimisel.

Toiduainena kasutatakse seda tänu selle erakordselt suurele oomega-3- ja oomega-6-rasvhapete (ALA tüüpi nagu kõik taimsed õlid) sisaldusele. Selle õli oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete vahekord on lausa 0,3 : 1.

Linaseemne õli on kasulik ajule (varustab aju energia ja hapnikuga, tugevdab mälu) ja lihastele, see korrastab seedimist, puhastab maksa, aitab kõrvetiste vastu, tugevdab immuunsüsteemi. Selle manustamine teeb küüned tugevamaks ja paneb juuksed läikima.

Kesk-Euroopas lisati vanasti linaseemneõli keedukartuliga serveeritud kodujuustule ja seda just tolle õli maitse tõttu. Hilisemad uuringud on aga näidanud, et niisugune kodujuustu (või jogurti) ja linaõli kombinatsioon võib olla kasulik lisaravim vähi korral, samuti aitab see artriidi,
ekseemide ja kõhuprobleemide korral.Soovitatav päevane annus on 1-2spl.

2 terviseretsepti:
* linaseemneõli + kodujuust + ürdid + kurk-tomat ja värske kartul tilliga
* linaseemneõli + kodujuust/jogurt + mõni looduslik magusaine + marjad


Allikas: https://umami.ee/toode/linaseemneoli/


Aitan sul leida väljapääsu murest, stressist, kriisist, üksindusest, läbipõlemisest, foobiast, konfliktidest, kodu-, lähisuhtevägivallast, ärevusest, ärevus- ja paanikahäirest või kehalistest haigustest, et taasühineda oma kaotatud Minaga ja pöörduda tagasi oma sisemise rahu ja heaolutunde juurde.

Meetod, mida ma kasutan, aitab sul ületada raskusi, õppida minu sarnastest kogemustest, saada juhiseid ja tuge, et tulla toime oma looga ning saavutada tervenemine, taastumine, rahu ja õnnetunne..

Loe rohkem..

Eelmine
Koroonavirus - Worldometer 
Järgmine
Inimkonna teadvus on ärkamas: teadlased on tõestanud, et maakera Schumanni resonants on kiirenenud

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: