Naised, kes te plaanite pisiperet või juba olete lapseootel, TÄHELEPANU!

Dieet ja toitumine on rasedatele olulised. Naistele soovitatakse raseduse ajal teatud toite süüa või mõnest lausa hoiduda.
Ehkki puuviljad on osa tasakaalustatud toitumisest, soovitatakse teatud puuvilju vältida!
Viinamarjad
Viinamarjade ja raseduse kohta on erinevaid arvamusi, mis põhinevad viinamarjades sisalduval resveratroolil ja viinamarjanahkade seedimise raskusel.
Ananass
On olemas arvamus, et ananass võib põhjustada raseduse katkemist, kuid seda ei kinnita teaduslikud tõendid.

Seesamiseemned
Kuivi seesamiseemneid kasutati varem abordi põhjustamise ravimina. Seesamiseemned stimuleerivad emaka lihaseid, põhjustades viljastatud munaraku väljastamist. Soovitav on seda vältida raseduse esimesel kolmel kuni neljal olulisel kuul. Kuivi pähkleid, näiteks mandleid, rosinaid, pähklit, maapähkleid jne, on ohutu tarbida mõõdukalt.

Papaya
Kas peaksime vältima papayat raseduse ajal?
Jah ja ei! 
Rasedana papaya söömise osas on segadus, sest küps papaya on hea rasedatele, samas kui küpset papayat ei ole poes laialt saadaval.

Pisipere planeerivad või juba lapseootel naised peaksid vältima aga valmimata ehk mitteküpset papayat, kuna see võib põhjustada olulisi emaka kokkutõmbeid, mis omakorda võib põhjustada/esile kutsuda varase sünnituse. Väheküps/mitteküps papaya sisaldab papaiini, mida keha võib ekslikult pidada prostaglandiiniks, mida mõnikord kasutatakse sünnituse esilekutsumiseks. See võib nõrgendada ka lootele toetavaid elutähtsaid membraane.

Milline on küps papaya?
Küpsel papayal on kollane kest.
Küps papaya sisaldab järgmisi kasulikke aineid:
- beeta karoteen
- koliin
- kiudaineid
- folaat
- kaalium
- vitamiinid A, B ja C

Milline on väheküps papaya?
Väheküps papaya on rohelise kestaga.
Väheküps papaya sisaldab rikkalikult:
- lateks
- papaiin

Väheküps papaya on tavaline allergeen, mis võib põhjustada kehale ohtliku reaktsiooni.

Allikas: https://www.healthline.com/health/papaya-in-pregnancy
Lisa. 11 toitu, mida võiks raseduse ajal vältida: https://www.healthline.com/nutrition/11-foods-to-avoid-during-pregnancy
https://food.ndtv.com/food-drinks/10-foods-you-should-strictly-avoid-during-pregnancy-1734597

Aitan sul leida väljapääsu murest, stressist, kriisist, üksindusest, läbipõlemisest, foobiast, konfliktidest, kodu-, lähisuhtevägivallast, ärevusest, ärevus- ja paanikahäirest või kehalistest haigustest, et taasühineda oma kaotatud Minaga ja pöörduda tagasi oma sisemise rahu ja heaolutunde juurde.

Meetod, mida ma kasutan, aitab sul ületada raskusi, õppida minu sarnastest kogemustest, saada juhiseid ja tuge, et tulla toime oma looga ning saavutada tervenemine, taastumine, rahu ja õnnetunne..

Loe rohkem..

Eelmine
Uusim vähiravi - Viroteraapia
Järgmine
Koroonaviirus COVID-19 ja skisofreenia

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: