Lõpuks on leitud tõendid, et vähk on inimeste loodud haigus

Iidsete surnukehade uurimine on kindlaks teinud, et vähk on inimtegevusest tingitud haigus, mida on õhutanud moodne eluviis. Kasvajad olid haruldaseks nähtuseks veel suhteliselt hiljuti, enne kui saaste ja kehv toitumine muutusid tõsisemaks probleemiks.

KAS SA TEADSID…

… et vähirakud vajavad jõudsalt arenemiseks suhkrut? Suhkrurohkete toitude söömise järel hakkavad sinu pankrease beetarakud tootma insuliini. Liigse suhkru söömise tagajärjena võib esineda insuliini ületootmine, mistõttu muutub su keha insuliini mõju suhtes immuunseks. Suhkru tarbimise vähendamine ja insuliinitaseme normaliseerimine võib vähendada vähki haigestumise ohtu.

Ameerika Südameassotsiatsiooni koostatud uusima statistika järgi on vähk muutunud südamehaiguste asemel peamiseks surmapõhjuseks 45-74 aasta vanuste ameeriklaste seas. On vägagi tõenäoline, et mõni su tuttav on põdenud vähki või sellesse surnud. Vähi esinemise sagedus on mitme vähitüübi puhul suurenenud ning selle süüdlaseks peetakse üha rohkem keskkonnast ja elustiilist tingitud tegureid, nagu:

See ei ole mõistagi täielik nimekiri, aga nagu näitab meie kaugete esivanemate tervise uurimine, ei ole vähi näol tegemist “loomuliku” haigusega ja geneetika ei ole selle puhul peamine tegur.

Mida räägivad iidsed muumiad ja eelajaloolised fossiilid meile vähi koht?

Vähk on laias laastus lihtsalt üks traagiline tagajärg, mille tõi esile inimeste liigne kõrvalekalle õigest kursist – tervistsäästva toitumise ja tegevuste vältimine, samal ajal vägagi ebaloomuliku elustiili viljelemine ning enda keha pidev kurnamine kõikvõimalike kemikaalidega.

Daily Mail kirjutab järgmist:

“Muumiate, fossiilide ja klassikalise kirjanduse uurimine on näidanud, et kasvajad olid haruldaseks nähtuseks veel suhteliselt hiljuti, enne kui saaste ja kehv toitumine muutusid tõsisemaks probleemiks. Hoolimata sadadelt Egiptuse muumiatelt võetud koeproovidele, mis kõik rehüdreeriti ja mikroskoobi alla pandi, on neist avastatud ainult üks vähijuhtum.

Teadlased lükkasid ümber argumendi, et muistsed egiptlased ei elanud piisavalt kaua vähi arenemiseks, osutades tõsiasjale, et teised vananemisega seotud haigused nagu arterite lubjastumine ja luude hõrenemine siiski esinesid.

Ka fossiilidest on leitud väga vähe tõendeid vähi olemasolust, sest teaduskirjanduses on vaid paarkümmend näidet loomafossiilidest ja neistki enamik vaidlustatud. Ka tuhandete neandertallaste luude uurimine on esile toonud ainult ühe näite võimalikust vähijuhtumist.”

Professor Rosalie Davidi, hiljuti avaldatud uuringu kaasautori sõnul peab paika järgmine:

“Looduskeskkonnas ei ole midagi sellist, mis võiks vähki põhjustada. Seega peab haigus olema tingitud inimtegevusest, täpsemalt öeldes saastest ning muudatustest meie toidulaual ja elustiilis.”

Hea uudis on see, et arstiteadus on viimaks järele jõudmas tervele mõistusele. Avaldatakse üha uusi uuringuid, mis näitavad toidu ja elustiili võimsat potentsiaali nii vähi ennetamiseks kui ka raviks.

Ma ei väsi kordamast, kui tähtis on sellesse teabesse tõsiselt suhtuda ja seda oma elus rakendada. Ära jää ootama “ümberlükkamatuid teaduslikke tõendeid”. Sa ei pea viivitama selleks, et neid muudatusi ka oma ellu kaasata ja neist kohe kasu saada, säästes seeläbi oma perekonda suurest määrast ebavajalikust kurbusest ja leinast.

Meditsiinitööstus on tervikuna muudatustele vastumeelt ja lähiajal me tõenäoliselt suuri ümberkorraldusi tavapärastes vähiravimeetodites ei näe. Nende soovituste laialdaseks kasutuselevõtuks läheb parimal juhul veel mitukümmend aastat.

Pidage meeles saksa filosoofi Arthur Schopenhaueri sõnu, kes ütles 200 aastat tagasi, et iga tõde teeb läbi kolm staadiumit:

  • Esmalt seda naeruvääristatakse;
  • Seejärel kohtab see jõulist vastupanu;
  • Lõpuks muutub see enesestmõistetavaks.

Kas ravimid on tõesti ainus lahendus?

Selle väite toetamiseks võib näiteks mainida, et 12 “suurt edusammu vähiravis”, mille tõi 2008. aastal esile Ameerika kliinilise onkoloogia ühing ASCO, olidki seotud ravimitega. Mitte toiduga ega muutustega elustiilis, vaid lihtsalt ravimitega. Ühingu väitel on need ravimitel põhinevad “edusammud muutnud vähiravi ja haiguse ennetamise “palju tõhusamaks””, aga millele nad seda arvamust esitades tuginevad? Kindlasti mitte statistikale!

Sel samal aastal diagnoositi üle kogu maailma umbes 12,4 miljonil inimesel mingi vähivorm ja 7,6 miljonit inimest suri selle haiguse kätte.

20. sajandi viimase 30 aasta jooksul on ülemaailmne vähktõve juhtumite arvukus kahekordistunud, tehes seda tõenäoliselt uuesti 2000. ja 2020. aasta vahel. 2030. aastaks on arvukus peaaegu kolmekordistunud. Prognoositav suremus 2030. aastaks ulatub veidi üle 13 miljoni inimeseni ja haiguse kätte võib surra lausa kuni 17 miljonit inimest.

Kuidas saab keegi rääkida selliste näitajate taustal “edusammudest” vähiravis, eriti siis, kui nad on täielikult eiranud meetodeid, mis võiksid ka tegelikult vähi kui haiguse edasiarenemisele lõpu teha!

Järgnevalt käsitlen ma kolme suuremat vähiravistrateegiat, mis võivad teadlaste hinnangul mõjutada vähistatistikat PALJU rohkem kui mis tahes vähiravim või ravimeetod, mis praegu haigetele saadaval on.

Soovitan tungivalt neid strateegiaid ka rakendada, mitte loota sellele, et ravimikartell nuputab välja “paremad ravimid”.

On ka parem moodus

Ma olen täiesti kindel, et tervislikku eluviisi järgides ei ole mitte keegi määratud vähi kätte surema. Usun ka seda, et minu surma ei põhjusta vähk ega südamehaigused. Kui alustada piisavalt noorest east nende strateegiate järgimist, suudab sinu keha takistada mis tahes pahaloomuliste rakkude levikut.

Oleme näinud tõeliselt hämmastavaid tervenemisi paljudes kaugelearenenud vähiga inimestes, kes neid strateegiaid on kasutanud. Siiski pole meil võimalik näha neid miljoneid igapäevaseid imesid, mis pärsivad keha tugeva immuunsüsteemi abil veel avaldumata vähki.

Pea meeles, et vähi teket takistada on mitu korda lihtsam kui seda haigust ravida. Millised on siis need strateegiad, mille abiga võid end püsivalt vähki haigestumise eest kaitsta?

Vähivastase võitluse strateegia #1: Saavuta aastaringne optimaalne D-vitamiini tase

Kui kõik maailma inimesed parandaksid oma D-vitamiini taset, väheneksid vähisurmad hinnanguliselt 30 protsendi võrra, mis tähendab igal aastal tervelt 2 miljonit inimest kogu maailmas ja 200 000 inimest Ameerika Ühendriikides.

Isiklikust seisukohast lähtudes on võimalik vähendada tõenäosust vähki haigestuda ENAM KUI POOLE VÕRRA, kui lihtsalt tõsta oma D-vitamiini taset päikese käes viibimisega! Mulle ei tule pähe ükski teine strateegia, mis pakuks nii head kaitset. Kui oled juba vähki haigestunud, on sul sealjuures isegi võimalik märgatavalt parandada oma väljavaateid ellujäämiseks, kui hoiad D-vitamiini taset pidevalt vahemikus 80–90 ng/ml.

D-vitamiin mõjub positiivselt vähi vastu võideldes mitmel moel, kaasa arvatud:

  • enesehävitussageduse suurendamine muteerunud rakkudel (mis võiksid vabalt paljunedes viia vähi tekkimiseni);
  • vähirakkude leviku ja paljunemise kahandamine;
  • rakkude diferentseerumise põhjustamine (vähirakud on sageli diferentseerimata);
  • uute veresoonte tekke vähendamine olemasolevatest soontest, mis on samm kasvajate kantseroosseks muutumise teel.

D-vitamiin, mis tekib sinu nahas pärast kokkupuudet päikesevalgusega, on veelgi suurema tähtsusega nahavähi tekkimise takistamisel. Tähtis on mõista, et oht päikesevalgusega kokkupuute tõttu nahavähki haigestuda on ainult liigse kontakti tulemus, mis võib loomulikult su nahka kahjustada.

Tõsiasi, et lugematul arvul inimestel kogu maailmas on kõrgendatud oht haigestuda vähki, sealhulgas ka nahavähki, tuleneb sellest, et nende D-vitamiini tase on liiga madal või puudub neil piisav kontakt päikesevalgusega.

Näiteks on Ameerika Ühendriikides hilistalvel inimeste keskmine D-vitamiini tase ainult umbes 15–18 ng/ml. Seda peetakse väga tõsiseks puudujäägiks ja see võib põhjustada mitmekülgseid terviseprobleeme, alates ägedast külmetusest või gripist ning lõpetades pikemas perspektiivis suurema tõenäosusega vähki haigestuda.

Tegelikult võib madal D-vitamiini tase suurendada ohtu surra MIS TAHES haigusse tervelt 150 protsendi võrra!

Kui teil on seda endiselt raske uskuda, soovitan soojalt vaadata mu ühetunnist loengut D-vitamiinist, mis aitab loodetavasti selgitada selle asendamatu toitaine kohta tekkinud küsimusi.

Vähivastase võitluse strateegia #2: Muuda oma insuliinitase optimaalseks

Oma insuliinitaseme normaliseerimine on samuti väga kasulik viis, mille abil vähendada vähki haigestumise ohtu.

Otto Warburg sai 1934. aastal isegi Nobeli auhinna oma tähelepanekute kohta vähirakkude füsioloogiast, mille käigus tõestas ta selgelt, et vähirakud vajavad edasi arenemiseks suhkrut. Kahjuks ei tunnusta ega rakenda seda teadmist tänapäeval peaaegu ükski onkoloog.

Sinu kõhunääre toodab insuliini – mis valmib beetarakkudes – pärast süsivesikute söömist, mistõttu ongi arvukad uurimused nüüdseks seostanud rafineeritud süsivesikuid vähi tekkega. Kui süüa pikema aja jooksul liiga palju teravilja ja suhkrut sisaldavaid tooteid, toodab sinu keha lakkamatult suures koguses insuliini, muutes keha selle suhtes resistentseks. See tähendab, et sama mõju saavutamiseks peab keha tootma üha rohkem insuliini, mis omakorda paneb alguse nõiaringile.

Tänapäeval on paljudel inimestel liiga kõrge insuliinitase, mis on meie moodsa suhkruküllase toidulaua ja vähese liikumise tulemus. See aga võib kehale põhjustada suurt kahju.

Neist tagajärgedest tuntuim on suhkurtõbi, aga see pole kaugeltki ainus kaasnev häda. Nagu doktor Don Rosdale on öelnud ühes mu loetuimas artiklis pealkirjaga “Insuliin ja selle metaboolsed toimed”:

Vahet pole, millisest haigusest käib jutt. Räägitagu tavalisest külmetusest või mõnest südame-veresoonkonna haigusest, osteoporoosist või vähist – haiguse juur peitub alati molekulaarsel ja rakulisel tasandil. Ma kinnitan teile, et ka insuliinil on selles oma käsi mängus, kui mitte täielik kontroll haiguse üle.

Hea uudis on see, et oma insuliinitaseme kontrollimine on üpris lihtne. Esmalt tuleb võimalikult palju piirata töödeldud toiduainete, teraviljade ja suhkru (iseäranis fruktoosi!) tarbimist, et takistada nõnda insuliinitaseme kerkimist. Järgmiseks alusta regulaarset treeningut, sest see langetab insuliinitaset märgatavalt.

Vähivastase võitluse strateegia #3: Otsusta ohutuma ja tõhusama vähikontrolli kasuks

Nagu artikli alguses juba mainitud sai, on üha rohkem ilmnemas tõendeid ohust, mida kujutab endast kokkupuude kiiritusega arstilike uuringute käigus, sealhulgas näiteks mammogrammide kasutamisel. Enamik arste aga soovitavad endiselt naistele vähi ennetamise vahendiks iga-aastaseid mammogramme.

Ilmselt ei valmista see kellelegi üllatust, arvestades tõsiasja, et Ameerika Vähiliit – üks mammogrammide kasutamise suurim eestvõitleja – omab tihedaid rahalisi sidemeid mammograafiavarustust valmistavate firmadega.

Selle majandusliku erapoolikkuse tõttu toetavad nad edasi mammograafia kasutamist, olgugi et see on ilmselgelt üks rinnavähi tekke põhjustest...

Hiljutises Word Wire'i pressiteates kirjutati järgmist:

“Doktorid Epstein ja Bertell hoiatavad, et rutiinse mammograafiaga kaasneb äramärkimata suur hulk kiiritust. Naine, kes järgib praegu kehtivaid suuniseid menopausieelse arstliku kontrolli kohta, kogeb kümne aasta jooksul kokku 5 raadi jagu kiiritust.

See hulk on samaväärne kiiritusega, millega puutus kokku Hiroshimale või Nagasakile heidetud aatomipommi epitsentrist ühe miili kaugusel seisnud jaapanlanna.”

Mammogrammidega kaasnevad ohud ületavad kaugelt neist tõusva tulu, mistõttu julgustangi ma teid ise enda eest mõtlema ning kaaluma ohutumate ja tõhusamate alternatiivide kasutamist.

Meetod, mida mina ise soovitan kõige enam kasutada rindade kontrollimiseks, kannab nime termograafiline rinnavähi sõeluuring, mis mõõdab keha infrapunase kuumuse abil kiirguse taset ja teisendab selle informatsiooni anatoomilisteks kujutisteks.

Termograafia ei kasuta mehhaanilist survet ega ioniseerivat kiirgust ning suudab avastada märke rinnavähist kuni kümme aastat varem kui mammograafia või füüsiline läbivaatus – isegi enne kasvaja algset moodustumist!

See on võimalik tänu sellele, et termograafia suudab kujutada angiogeneesi varajast staadiumit. Angiogenees tähendab vähirakkude otsese verevarustuse moodustumist, mis on vajalik samm suure kasvaja tekkeks.

Ka rohkem meeste elusid oleks nõnda võimalik selle haiguse eest päästa, sest mammograafiat ei kasutata meeste peal eriti sageli, mille tulemusena diagnoositakse enamikul meestel rinnavähk väga hilises staadiumis.

Kui te soovite rohkem teada saada selle ohutu ja ülitõhusa vähi tuvastamise meetodi kohta, siis võite tasuta lugeda mu teemakohast raportit või külastada mu termograafiadiagnostika keskust.

Koduseks kasutamiseks soovitan apteegis müüdavat Breastlight lampi:

Vähivastase sõja võitmine on lihtsam, kui arvata võiks

Vähki haigestumise ohu silmanähtavaks vähendamiseks on palju sellist, mida võid juba praegu ära teha. Isegi konservatiivse Ameerika Vähiliidu andmetel on tervelt kolmandik vähi põhjustatud surmadest seotud kehva toitumise, füüsilise aktiivsuse puudumise ja ülekaalulisusega. Elustiili tervislikumaks muutmine on seega üks tähtsamaid vahendeid, mille abil end vähi eest kaitsta.

“Vähi ravimine” ei ole võimatu – enamasti on lihtsalt vaja kasutada tervet mõistust!

Olen mitu korda kirja pannud detailse nimekirja kõigest, mida võid kohe praegu teha selleks, et peaaegu täielikult kõrvaldada risk vähki haigestuda. Inimesed, kes neid nõuandeid veel näinud ei ole, võivad lugeda tervet nimekirja selle vana artikli lõpust (inglise keeles).

29.01.2013

Tõlkinud: Joonas Orav

Allikas
© 2011-2014 Valter Sääsk | E-post: valter@saask.ee | WWW: Andre Sääsk |


Eelmine
Melatoniin - unehäirete ravis
Järgmine
RÄNGAST VÄHKTÕVEST TERVEKS ARSTIDE ABITA!

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: